شناسه : 5557
دوشنبه, 06/08/1395 - 10:13
نویسنده : webmaster
به همت سازمان اطلاعات سپاه حضرت سیدالشهداء‌(ع) استان تهران ص

دستگیری مدیران شبکه‌های اجتماعی ضد امنیت اخلاقی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مساجد و محلات:

با اشراف اطلاعاتی مناسب و رصد فضای سایبر،  تعدادی از افرادی را که در حوزه‌های ضد امنیت اخلاقی، چرخه مدلینگ مجرمانه و توهین به عقاید دینی مردم در سطح استان تهران فعالیت می‌کردند، شناسایی کرد.

به همین منظور، 35 مدیر و ادمین اصلی 30 صفحه، کانال و یا گروه در شبکه‌های اجتماعی، شناسایی، ارشاد، دعوت، احضار یا دستگیر شده‌اند.

این اقدام در پی افزایش سطح مطالبات عمومی جامعه به منظور برخورد با مجرمان مجازی و با هدف حمایت از کیان خانواده و جامعه اسلامی صورت گرفته است.

گسترش روز افزون شبکه‌های اجتماعی در کنار مزایای آن، آسیب‌های فراوانی را بوجود آورده است. از جمله آسیب‌های یاد شده افزایش بیش از پیش محتوای ضداخلاقی و ضد ارزشی بوده که کیان خانواده را هدف قرار داده است.

این افراد که در پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی تلگرام، اینستاگرام و فیسبوک فعالیت می‌کردند، بر اساس بندهای الف و ب فهرست مصادیق محتوای مجرمانه مورد تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند.

سازمان اطلاعات سپاه حضرت سیدالشهداء (ع) استان تهران اعلام کرد: روند اقدامات افراد در شبکه‌های اجتماعی مورد رصد مستمر قرار گرفته و با افرادی که با اقدامات مجرمانه خود، باعث از میان رفتن امنیت اخلاقی و گسترش محتوای ناسالم شوند، برخورد قضایی مناسب صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/گ

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید